Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետով, համաձայն Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 48-րդ հոդվածի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2001 թվականի ապրիլի 12-ի <<Պետական և համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերն օտարման, կառուցապատման իրավունքի և օգտագործման տրամադրման կարգը հաստատելու մասին>> թիվ 286-Ն որոշման դրույթների և հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ղեկավարի առաջարկությունը, Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ավագանին որոշում է․
1․ Համաձայնություն տալ համայնքի ղեկավարի առաջարկությանը և թույլատրել Քաջարան համայնքի սեփականություն հանդիսացող ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի, Գեղի գյուղում գտնվող գյուղատնտեսական նշանակության 0.233 հա վարելահողը /09-026-0006-0017 կադաստրային ծածկագրով/ 25 տարի ժամկետով, հրապարակային սակարկություններով /մրցույթով/ վարձակալության իրավունքով օգտգործման տրամադրել, մեկնարկային գին սահմանելով տարեկան 21000 (քսանմեկ հազար) ՀՀ դրամ վարձավճար:
2․ Վարձավճարը ենթակա է վճարման յուրաքանչյուր հաշվետու տարվա պայմանագրի կնքման օրվանից սկսած մինչև տասնհինգերորդ օրը: Սահմանված ժամկետում վճարումներ չկատարելու դեպքում կետանցի յուրաքանչյուր օրվա համար սահմանել տույժ՝ տարեկան վճարի գումարի 0.05 տոկոսի չափով:
3. Սույն որոշումից բխող գործառույթներն իրականացնել օրենսդրությամբ սահմանված կարգով: